Zvolte si formu studia bakalářského oboru

U nás můžete studovat v prezenční a kombinované (dálkové) formě studia.

Porovnejte, čím se obě formy liší

  Prezenční forma Kombinovaná (dálková) forma
Délka studia 6 semestrů (3 roky) 7 semestrů (3,5 roku)
Počet výukových týdnů 14 14
Počet výukových dnů 4 týdně (pondělí až čtvrtek) 1 týdně (pondělí nebo čtvrtek 12:00 až 18:45)
čtvrtek pro studenty přijaté v září 2017
Soustředění o víkendu --- 3krát za semestr (v sobotu, 8:30 až 15:15)
Místo výuky budova SVŠES v Praze 8 - Libni, Lindnerova 1
Školné 27 500 Kč za semestr 27 500 Kč za semestr
Obory Mezinárodní ek. a právo v podnikání
Management organizací
Management organizací
Účetnictví
Získaný titul Bc. Bc.

Nabízíme nadstandadní počet přímých vyučovacích hodin – je na vás, jak je využijete.

Chcete studovat a máte málo času? Pak je pro Vás kombinované studium tou správnou volbou!

S kombinovaným studiem máme dlouholeté zkušenosti.  Již při zakládání školy před 27 lety jsme mysleli i na studenty, kteří neměli čas a možnost vystudovat dříve.

Pokud máte pracovní povinnosti, pečujete-li o děti, či rodiče, nikdy nevíte, co Vám naruší časový harmonogram a co budete muset upřednostnit. Co pak bude se studiem, vyžádá-li si něco jiného Vaše maximální nasazení? A přitom i studium je pro Vás důležité a nelze ho odkládat do nekonečna. Jak to udělat, abyste se opět nemuseli vzdát svého snu a nemuseli stále čekat, až přijde konečně řada i na Vás?

Pokud skutečně toužíte vystudovat vysokou školu, můžeme Vám pomoci. Máte pravdu – nedokážeme se za Vás postarat o již nesoběstačnou babičku a nepůjdeme za Vás na třídní schůzky. Dovolte nám podat Vám pomocnou ruku a nabídnout mnohaleté zkušenosti z práce se studujícími při zaměstnání.

Co Vás u nás čeká?

Výuka 1x týdně

Výuka v kombinované formě studia probíhá jednou týdně, buď v pondělí či ve čtvrtek odpoledne. Pokud u nás začněte studovat v září 2017, budete chodit do školy ve čtvrtek. Výuka začíná ve 12:00 a končí v 18:45, což dává dostatek prostoru pro to, aby i dojíždějící studenti vstávali v rozumnou dobu a měli dostatek času na výuku dojet a také se z ní vrátit domů.

Proč ne jen o víkendech?

Jednak studenti kombinované formy mají během studia k výuce přidané vždy tři soboty za semestr v bakalářském programu a jednu sobotu za semestr v navazujícím magisterském programu. Rozpis výukových sobot znají již na začátku semestru.

Na druhou stranu nezvažujeme pouze víkendovou výuku právě proto, že většina z Vás má také rodinu a děti, které by si Vás měli užít, dokud o to stojí a my bychom byli velmi neradi, kdyby naši studenti po promoci slavili svoje úspěchy u rozvodového soudu.

Jak vám ušetříme čas?

Když jsme otevírali kombinovanou formu studia, přemýšleli jsme, co studentům ve vztahu ke škole zabírá nejvíce času a kde vám ho můžeme pomoci ušetřit.

Co vám pomůže?

Dostupné studijní materiály na stránkách školy

Naše webové stránky mají dvě části. Jedna je určena pro veřejnost, tu si právě prohlížíte. Druhá, intranet a e-learningový portál, je určena pouze pro naše studenty a zaměstnance. V této části najdete elektronické učebnice, různé elektronické pomůcky k výuce (např. prezentace z přednášek vyučujících), které Vám umožní velmi rychle získat potřebné informace ke studiu.

E-learningové kurzy

E-learningové kurzy jsme vytvořili především pro studenty kombinované formy studia a umožňují nejen přístup ke studijním materiálům, ale i komunikaci s vyučujícím, případně se spolužáky. Každý e-learningový kurz kopíruje svým obsahem výuku daného předmětu. Obsahuje učební texty, úkoly sloužící k procvičování látky a testy. Absolvování e-learningového kurzu bývá jednou z podmínek udělení zápočtu z daného předmětu a umožňuje splnit část studijních povinností pohodlně z domova i těm, kteří nemohou na výuku pravidelně docházet. Někteří studenti, kteří pracují např. v zahraničí, mohou být prostřednictvím e-learningových kurzů v kontaktu s vyučujícími i v době, kdy jsou mimo republiku.

Individuální konzultace

Potřebuje-li student podrobněji probrat nějaký problém, může se obracet na vyučující přímo a využít možnosti osobních konzultací. Konzultace jsou dostupné každému studentovi a jsme rádi, pokud jich studenti využívají.

Individuální studijní plán

Může nastat situace, kdy student v určitém období nemá možnost docházet na přímou výuku a složit zkoušky ve zkouškovém období. Těmto studentům může pomoci individuální plán studia. Například je možné naplánovat zkoušky tak, aby měl student potřebné množství času na přípravu na jednotlivé z nich a nedostával se do časové tísně ve škole ani na pracovišti.

Možnost převodu předmětu do následujícího ročníku

Mnozí studenti přicházejí do školy s obavami, zda zvládnou určitý předmět. Nevěří si třeba v matematice či v jazycích. Mají tendenci si tyto předměty odkládat na konec a může se stát, že je v daném zkouškovém období nezvládnou. Našim studentům nově nabízíme možnost převést si jeden až dva předměty do následujícího ročníku a získat tak více času pro jejich úspěšné zvládnutí.

 

Studium není jednoduché. Vyžaduje značnou časovou investici, klade nároky na vůli, ochotu se učit a rozhodně nejde samo. Občas se může stát, že student ztrácí motivaci i síly. Jsme tu pro něj, abychom ho podpořili, povzbudili a pomohli mu najít sílu, chuť a dodali energii.

Jsme tu i pro Vás.